Hudečkovo umění slávy: vyvolávání paniky

Lukáš Herold

Vítězosláva pražského primátora Hudečka po prvních výsledcích jednání arbitrážního soudu je smutnou podívanou na politika, který se po vyvolané panice v závěru loňského roku marně snaží zachránit poslední zbytek cti.

Svými hloupými prohlášeními si totiž udělal z ostudy další kabát. Ještě nedávno pan primátor vyzýval společnost Metrostav a.s. k pokračování prací na tunelu Blanka a jedním dechem dodával, že smlouvy mezi dodavatelem a městem Prahou jsou neplatné, a tudíž za stavbu tunelu nehodlá nic zaplatit.

Nyní, před oblíbenými světly kamer, pan Hudeček s úsměvem sdělil, že se Metrostav musí vrátit na stavbu, takže nárok Prahy byl uznán. Jde o velmi účelovou interpretaci rozumného rozhodnutí soudu, který sice přikázal pokračovat v některých pracích na tunelu Blanka, jak tvrdí pan primátor, ale zároveň Praze přikázal za tyto práce zaplatit.

Soud předběžně prohlásil smlouvy mezi dodavatelem stavby a městem Prahou za platné. O jakém vítězství to tedy primátor Hudeček mluví, když vyvoláním sporu mezi Metrostavem a.s. a zastavením prací na tunelu Blanka z důvodu neproplácení faktur připraví městský rozpočet o více než 100 milionů korun? O jakém vítězství to mluví, když je hlavní město Praha veřejně zostuzeno vlastním hloupým primátorem?

Pane primátore, trapnost Vaší politiky a škody, které jste za krátkou dobu svého působení Praze dokázal napáchat, mě opakovaně nutí Vás vyzvat k okamžité rezignaci na funkci primátora Prahy.

Vydáno 4. 2. 2014 10:50

nahoru  ~ MAPA STRÁNEK ~ KONTAKT