Zacvičte si s Prahou 5

Cvičení s Prahou 5 - 2

Rada MČ Praha 5 podpořila projekt „Zacvičte si s Prahou 5“. Jedná se o seriál kondičních cvičení v přírodě a kurzy Nordic walkingu, které jsou určeny především seniorům a matkám na mateřské dovolené. Kurzy budou probíhat od září na Dětském ostrově a v ulici Lamačova na Barrandově. K dispozici budou veřejnosti také cvičební pomůcky. Cvičení, včetně doplňkových služeb je zcela zdarma. Podobné kurzy již úspěšně probíhají například v Praze 4 nebo v Praze 6.   „Jsem přesvědčen, že jak maminky s dětmi, tak senioři tuto aktivitu přivítají. Tyto kurzy budou probíhat pod dohledem zkušených fitness instruktorů a pro maminky s dětmi je tento kurz spojený se službou hlídání dětí,“ vyjádřil se k projektu místostarosta Lukáš Herold.  

Program cvičebních aktivit Dětský ostrov: pondělí od 14.00 do 14.50 h a středa od 10.00 h do 10.50 h - kondiční cvičení (spojené s hlídáním dětí)  

sídliště Barrandov – konec ul. Lamačova/Dalajské údolí pondělí od 10.00 do 10.50 h a čtvrtek od 14.00 do 14.50 h - Nordic walking úterý od 10.00 do 10.50 h - kondiční cvičení (spojené s hlídáním dětí)  

Nordic walking je bouřlivě se rozvíjející disciplína, původem, jak sám název napovídá, ze severské Skandinávie. Jedná se o rychlou chůzi za pomoci dlouhých opěrných hůlek, která díky jedinečné dynamice pohybu procvičí a protáhne celé tělo, aniž by na sportovce kladla velké fyzické nároky. Je tedy ideální i pro starší občany nebo pro ty, kteří mají potíže s pohybovým aparátem. 

Vydáno 6. 9. 2010 17:00

Související články

nahoru  ~ MAPA STRÁNEK ~ KONTAKT