ODS vyzývá, VV se musí zodpovídat na mimořádném zastupitelstvu Prahy 5!

Členové Oblastního sdružení ODS Praha 5, kteří jsou zároveň zastupiteli městské části Praha 5, na svém včerejším zasedání podepsali žádost o svolání mimořádného zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5.

Důvodem tohoto kroku jsou informace, které v uplynulých dnech přinesla média o snaze Víta Bárty a společnosti ABL  propojit se se státní správou a ústavními funkcemi za účelem ekonomického profitu, převzetí státní moci soukromou společností a dále ovládnutí vybrané městské části v Praze.

Tento záměr považují za zásadní ohrožení demokracie v naší zemi a žádají jménem občanů, které zastupují, aby představitelé Věcí veřejných v Praze 5 veřejnosti sdělili, co konkrétně obsahuje plán „majitele“  VV a do nedávna i majitele společnosti ABL, Víta Bárty, ovládnout Městskou část Praha 5. Představitelé VV musí veřejnosti sdělit, zda rozsáhlé špionážní metody používané společností ABL na Praze 11 a Praze 1,  byly a jsou používány i na politiky Prahy 5. Obavy o osud demokracie jsou o to silnější, že v zastupitelstvu Prahy 5 je kromě předsedy VV, ministra vnitra Radka Johna, i zaměstnanec Zařízení služeb ministerstva vnitra Tomáš Homola či místopředseda strany VV místostarosta Jiří Vejmelka, který ze své funkce jistě musel vědět o finančních praktikách Věcí veřejných a o výše zmíněných záměrech Víta Bárty.

Přiložené soubory

Vydáno 12. 4. 2011 18:21

Související články

nahoru  ~ MAPA STRÁNEK ~ KONTAKT