Slavnostní podpis nebo zbytečná obstrukce?

 Privatizace v Praze 5 se po ustavení nové rady dramaticky zpomalila, lépe řečeno téměř zastavila. Problémem současné koalice číslo jedna je, že každý její člen má nějaký ryze vlastní názor, jak na způsob privatizace, tak údajně nízké ceny či omezení vlastnických práv po koupi.

Co naplat, že právě Praha 5 se pyšní velmi propracovanými, průhlednými a jednoznačnými pravidly pro privatizaci, nová koalice prostě musí ukázat, že je nová a to i ve věcech, které bezproblémově fungovaly a byly ve prospěch občanů i obce.

Jak absurdně pak v tomto světle vypadá krkolomná snaha o pozitivní PR starosty Radka Klímy, který si zve občany ke slavnostnímu podpisu smlouvy o převodu bytové jednotky!  Nejsem člověk ješitný a tak mě netrápí, že ke slavnostnímu podpisu jsou zváni obyvatelé lokality Zahradníčkova, jejíž privatizaci jsem prosadil, připravil a nabídky na odkup odeslal ještě před volbami.  To, co nechápu, je smysl této akce.

  1. Občané musí mnohdy i více než měsíc čekat na to, až bude stanoven termín tohoto „slavnostního aktu“ Bohužel se touto nedobrovolnou účastí na PR pana starosty dostávají do situace, kdy ač mají vyřízený úvěr a zaplacenou kupní cenu, dále platí nájem a zápis do katastru nemovitostí se vzdaluje.
  2. Jako hodně špatný vtip se jeví samotný slavnostní akt. Smlouvy jsou ze strany kupců již dávno podepsány, k podpisu jednoho pare smlouvy tudíž přistoupí pouze starosta. Kupec smlouvu ani po podpisu starosty neobdrží, protože musí putovat na magistrát hlavního města.
  3.  Problém samozřejmě vzniká za situace, kdy se občan nemůže slavnostního aktu zúčastnit. Musí čekat týdny na další příležitost vidět pana starostu, jak se podepisuje.

 

Nemůžu si pomoc, ale tohle není ani chytrá propaganda ani zdůraznění významu privatizace, to zavání arogancí moci a zbytečným obtěžováním občanů.  Nevím, zda to je nápad pana starosty, nebo jeho dobře placených poradců, ale myslím, že by občané uvítali, kdyby se od této praktiky upustilo.

 

Bc. Lukáš Herold

V letech 206-2010 měl na starosti privatizaci bytového fondu na Praze 5

Nyní předseda kontrolního výboru zastupitelstva  MČ Praha 5

Vydáno 17. 2. 2011 16:56

Související články

nahoru  ~ MAPA STRÁNEK ~ KONTAKT