Tisková zpráva k mimořádnému zastupitelstvu z 26.4.2011

Dnešní mimořádné zastupitelstvo,  které na popud ODS svolal starosta Městské části Praha 5 Radek Klíma, aby vyhověl přání i zastupitelů TOP09, ČSSD a Věcí veřejných, se zcela minulo účinkem. Jediné co udělala koalice, bylo omezení diskuzních příspěvků na pouhé tři minuty speciálně pro toto jednání.  Zároveň zastupitelé Věcí veřejných, věcně neodpověděli na téměř žádnou z otázek, které jim byly ODS kladeny. Kolegové z TOP09 a ČSSD se báli do diskuze vůbec zapojit. A tak zastupitelstvo vzalo hlasy koalice na vědomí prohlášení klubu VV, které bylo sepsáno již 12.4..Klub ODS považuje takto svolané a koalicí zinscenované jednání mimořádného zastupitelstva za mrhání prostředky daňových poplatníků.

 

Otázky, na které nebylo odpovězeno:

 

Prohlášení  Věcí veřejných, které je nám předkládáno a kvůli kterému koalice žádala o mimořádné zastupitelstvo je velmi lapidárně řečeno cár papíru a podpisy pod ním nemají žádnou hodnotu.

Jak se mohl pan předseda strany VV Radek John distancovat od nelegálního sledování, špiclování a odposlouchávání, když jeho stranický kolega Lukáš Vích před několika dny nahrál poslankyni Kristýnu Kočí a jemu jako předsedovi strany to nevadilo.

Jak se mohl pod totoprohlášení  podepsat místopředseda strany VV Jiří Vejmelka, když jeho kolega Vít Bárta nechával špiclovat politiky přinejmenším  v Praze 1 či v Praze 11.

Od jakých kauz společnosti ABL se členové klubu zastupitelů VV distancují a dokazují,  že až na výjimku – Michal Pavel, pravá ruka Víta Bárty na ministerstvu dopravy  -  nebylizaměstnanci ABL? Víme, kdo platil redaktora Pražanu Jiřího Vejmelku, byla to  ABL nebo strana VV?

Vždyť  většinovým majitelem společnosti, která ho vydává,byl do 11. října 2010 bývalý předseda a později člen představenstva bezpečnostní agentury  ABL, (nyní ministr) Josef Dobeš.

Nemluvě o mnohamilionových inzercích právě ABL do tohoto časopisu. Kdo další ze zastupitelů VV byl na výplatní pásce VV resp. ABL?

Pro nás smrtelníky je velmi obtížné rozlišit co je a co není ABL, resp. politická strana Věci veřejné.

 Vyvrací toto prohlášení naprosto šokující informace, které přinesla média o snaze firmy ABL ovládnout mimo jiné i naší městkou část a zdejší  ODS. Jsme přesvědčeni, že v žádném případě.

 

Obracíme seproto  na zastupitele TOP 09 a ČSSD, zda chtějí být v koalici:

 1. se stranou, která je vyšetřována speciálním týmem detektivů protikorupční policie a útvaru pro odhalovaní organizovaného zločinu
 2. se stranou, která falšuje podpisy na sponzorských smlouvách,
 3. se stranou, kde je běžné si nahrávat své kolegy
 4. se stranou, jejíž představitelé vedli bezpečnostní agenturu ABL, či se jí nechávali platit
 5. se stranou, která je obviněná z uplácení svých poslanců
 6. se stranou, která chtěla ovládnout bezpečnostní složky v tomto státu, mimo jiné sloučením ministerstva obrany a silových částí ministerstva vnitra – vytvořením ministerstva  bezpečnosti.
 7. se stranou, jejíž vrcholní představitelé jsou členy tohoto zastupitelstva
 8. ale především se stranou, jejíž zatím neformální předseda chtěl ovládnout Prahu 5 a dokonce i ODS na Praze 5.

 

Zároveň se obracíme na zastupitele Věcí veřejných:

 1. aby jednoznačně vyvrátili, že nemají na Praze 5 hájit  ekonomické zájmy zatím pouze neformálního šéfa  VV Víta Bárty a že neměl být tento plán uplatňován přes vliv na územní rozvoj.
 2. aby vyvrátili, že VV  či ABL nesledovali v minulosti žádné politiky na Praze 5, tak jak se to dělo v Praze 1 a v Praze 11.  A že nic takového se neděje ani nyní. A dali jasné záruky, že se tak nestane ani v budoucnosti.
 3. aby  Jiří Vejmelka jako kandidát na starostu potvrdil či vyvrátil, zda stejně jako lídr VV na Praze 1 musel podepsat VVsměnku ve výši několika milionů korun. Zda obdobné bianko šeky věrnosti VV museli podepsat i další zastupitelé VV?
 4. aby se distancovali od plánu zatím neformálního předsedy VV Víta Bárty na ovládnutí Prahy 5 a ODS na Praze 5 pro potřeby bezpečnostní agenty ABL. Aby vyvrátili, že tento plán nebyl a není a ani v budoucnu nebude  naplňován.
 5. aby vysvětlili nám zastupitelům i veřejnosti konkrétně od jakých kauz bezpečnostní agentury ABL  se zastupitelé VV distancují, resp. s nimi nejsou spojeni.                

 

 

V Praze dne 26. dubna 2011, Lukáš Herold

Vydáno 27. 4. 2011 15:18

Související články

nahoru  ~ MAPA STRÁNEK ~ KONTAKT