Tisková zpráva ODS Praha 5 z 25. února 2011

ODS Praha 5 má zcela nové vedení

 

Oblastní sdružení ODS Praha 5 má svého nového předsedu. Je jím Mgr. Zdeněk Zajíček, stávající náměstek ministra financí, kterého delegáti oblastního sněmu podpořili více než 90 procenty hlasů. Jeho prvním zástupcem se stal současný starosta Radotína Karel Hanzlík a další funkce místopředsedů si rozdělili starosta Lipenců Michal Popek a zastupitelé MČ Praha 5 Martin Frélich a Lukáš Herold. „Oblast Prahy 5 se dokázala sjednotit, má svoji jasnou vizi pro budoucnost. Považuji svůj mandát i mandát svých místopředsedů za velmi silný, je to pro nás jednoznačný závazek, aby se naše oblast vrátila na výsluní nejúspěšnějších sdružení v Praze, na místo, kam ještě v nedávné minulosti patřila,“ komentoval své zvolení nový předseda. 

 

Praha 5 se jednoznačně postavila k výtkám,

které zazněly na pondělní regionální radě ODS Praha

 

  1. Nová oblast rázně zakročila proti účelovému nabírání členů. Nově zvolená oblastní rada na doporučení oblastního sněmu na svém prvním zasedání schválila klíč pro výpočet delegátů na následující sněmy ODS Praha 5.  Za každé sdružení budou na oblastním sněmu dva delegáti automaticky, do padesáti členů za každých deset členů jeden delegát. Nad padesát pak již jen za každých 25 členů a nad sto za každých započatých sto členů jeden. Tento demokratický a pro všechny spravedlivý systém odradí na Praze 5 všechny, kteří by chtěli do budoucna ovlivňovat dění na oblasti účelovými nábory či jinými velrybářskými metodami.

 

  1. Oblastní rada se zároveň zabýval situací v místním sdružení Smíchov. Pokus o svolání místního sněmu tohoto místního sdružení na  toto pondělí se nezdařil a z více než 150 členů se ho zúčastnila pouze pětina. Mizivá byla i účast jejich delegátů  na oblastním sněmu. Z důvodů nepřehlednosti členské základny a nefunkčnosti místního sdružení Smíchov, které již nemá ani svého předsedu – dosavadní předseda Milan Jančík na svoji funkci v pondělí rezignoval -  schválila  oblastní rada návrh na zrušení  licence tomuto sdružení.  Samotné rozhodnutí je ze stanov v kompetenci Výkonné rady ODS.  „Věřím, že všichni, kteří z tohoto místního sdružení opravdu chtějí nadále pracovat v ODS, se chopí své šance. Jednou z reálných možností je nepochybně vznik nového sdružení, o jehož funkčnosti by nemusel již nikdo pochybovat,“ vysvětlil nový předseda Zdeněk Zajíček. K okamžitému řešení situace v místním sdružení Smíchov vyzval právě oblastní sněm.
Vydáno 12. 3. 2011 1:48

Související články

nahoru  ~ MAPA STRÁNEK ~ KONTAKT